סוגי עצים

ישנם סוגים שונים של עצים המשמשים לבניה של דק מעץ, פרגולת עץ, גדרות עץ וכן הלאה. לרוב מתחלקים העצים השונים לשתי קבוצות קבוצת העצים הרכים וקבוצת העצים הקשים. בישראל מרבים להשתמש לבניה בדק עץ אורן מקבוצת הרכים ובדק עץ איפאה מקבוצת הקשים. ההבדלים הם בצפיפותו דחיסותו משקלו ועמידותו של העץ. ככלל ככל שהעץ יהיה יותר קשה ודחוס כך הוא יחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות יותר ויתמודד יותר טוב עם הגורמים השונים לשחיקה כמו מזג האויר.

דק עץ אורן

האורן מיובא בדרך כלל מפינלנד ורוסיה שם מגדלים אותו למטרת בניה. עץ האורן מתאפיין ברכותו ובמשקלו הקל ולמרות תכונות אלו, הוא עץ חזק ונוח מאוד לעבודה ולכן הוא כל כך נפוץ בכל תחומי הבניה. עץ האורן הוא זול יחסית נפוץ מאוד הוא אינו הכי קל לתחזוקה אך בטיפול נכון יכול להחזיק שנים ארוכות במצב מעולה.

דק עץ איפאה

עץ האיפאה מיובא מברזיל שם הוא גדל בתנאים טרופיים. דק עץ איפאה נחשב לאחד העצים הקשים והחזקים ביותר. הוא דחוס וצפוף מאוד, משקלו גדול מאוד והוא אינו נוח כלל לעבודה. דק עץ איפאה עמיד מאוד לתנאי מזג האויר ולכן הוא כל כך פופולארי בישראל למרות מחירו היקר מאוד. דק עץ איפאה יכול להחזיק לשנים ארוכות וכמו כן דק עץ איפאה נוח מאוד וקל יחסית לתחזוקה.

השארת תגובה