למה לחדש את העץ דווקא בחורף???

ההנחה הרווחת אצל רוב האנשים היא שטיפול לעץ עושים בקיץ אז זהו שלא!!!

אצל רוב האנשים טיפול ותחזוקה של עבודות העץ כגון דקים, פרגולות, שערים וגדרות מעץ מתקשר באופן ישיר לעונת הקיץ. הסיבות לכך מובנות אך שגויות לחלוטין, אחת הסיבות היא כמובן שבעונת הקיץ אנו נוטים לשהות יותר בחצר הבית ואי לכך שמים לב יותר לעץ שלנו ולמצבו הירוד. סיבה נוספת היא ההנחה הרווחת ששמש מזיקה לעץ יותר מאשר מים… אז זהו שלא!!

על מים ועץ :

כאשר עץ נחשף למים הוא פשוט סופח אותם אליו ואי לכך מתחיל להתנפח ולהתרחב. כאשר העץ מתייבש בימים שאין גשם, הוא מתכווץ חזרה ואז יורד עוד גשם והתהליך חוזר על עצמו. התהליך הזה של התרחבות והתכווצות גורם לשינוי צורתו המקורית של העץ התעקמות של לוחות וקבלת "בטן". בנוסף התכווצות והתרחבות של העץ משפיעים גם על הברגים אשר מקבעים את העץ למקום. עם הזמן הברגים נחלשים וזזים ממקומם המקורי, ולכן אנו רואים בהרבה מבני עץ ישנים שלא טופלו כמו שצריך לוחות רופפים, מסמרים משוחררים , לוחות של דק שמתרוממים , לוחות של גדרות שנופלים וכ"ו.

במקרים חמורים יותר במקומות שהמים נשארים לאורך זמן בתוך העץ אנו נראה תהליכים של ריקבון, היחלשות והתפוררות של העץ.

בנוסף המים אשר חודרים לעץ מחדירים עימם לכלוך ואבק לעומק הסיבים ופשוט מלכלכים את העץ ברמה כזאת, שעל מנת לנקות אותו אחר כך נצטרך להשתמש בחומרים מאד חזקים ויקרים. בסופו של דבר אנחנו מדברים על  יותר כסף, יותר עבודה ויותר שחיקה של סיבי העץ המקורי.

אז מה עושים ??

בטיפול מהיר וזול יחסית אנו יכולים להגן על העץ שלנו מפני כל אותן התופעות. בחברת עץ או עץ אנו משתמשים בחומרים המובילים בשוק לשימור העץ שלך. החומרים הללו מספקים הגנה מלאה לעץ, אוטמים אותו למים ודואגים שיעבור את החורף בשלום. כמובן שהחומרים הללו הם אותם החומרים אשר משמשים להגנה מפני השמש וקרני uv . החומרים הללו מספקים הגנה לעץ לתקופה שנעה בין שנה וחצי לשלוש שנים ככה שהעץ שלך יהיה מוגן גם לקיצים ולחורפים הבאים אז למה לחכות??!!

 

צלצלו עכשיו : 050-9676996

השארת תגובה